Rüya Tabirleri

Ana sayfa » » Rüyada Tavşan Görmek

Rüyada Tavşan Görmek

Rüyada tavşan görmek hayatta kazanılacak olan zaferlere, iş hayatındaki olumlu adımlara ve mutluluğa işaret eder. Rüyasında tavşan gören kişinin özel hayatı da hep yolunda gidecek demektir. Rüyada görülen tavşan aynı zamanda kadınla ifade edilir ve kız arkadaş, sevgili, nişanlı ya da eş olarak değerlendirilir. Rüyada beyaz bir tavşan görmek muhafazakâr, hoşgörülü, güler yüzlü ve yumuşak huylu bir kadına delalet eder.

Tavşanın siyah renkli ve çok sevimsiz olması kötü huylu, kavgacı, anlayışsız ve kıskanç bir kadına işaret eder. Rüyada bir kimsenin tavşanının ölmesi çocuğunun hastalanmasına, bir sıkıntıya ya da zorluğa düşmesine delalet eder. Rüyada tavşanla konuştuğunu gören kişi toplumdan dışlanmış, yaramaz ve kötü kabul edilmiş bir kadınla tanışarak samimi olacak ve arkadaşlık kuracak demektir. Rüyada tavşanın çok hızlı koşuyor olması kimsenin bilmemesi ve öğrenmemesi gereken bir konu olacağına ve rüya sahibinin de bunu herkesten gizlemeye çalışacağına işaret eder.

Rüyada Tavşan Yakaladığını Görmek

Bir kişi rüyasında tavşan yakaladığını veya avladığını görürse bu kişinin iyi kalpli, hoş bir kişiyle mutlu bir izdivaç gerçekleştireceğine işaret eder.

Rüyada Tavşan Yediğini Görmek

Rüyada tavşan yemek, tavşan satmak ya da tavşan satın almak bir tek şekilde tabir edilir. Rüya sahibinin küçük, önemsiz ve çabucak iyileşebileceği bir sağlık sorunu yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Sevimli Tavşan Görmek

Rüyada çok şirin, güzel ve zeki bir tavşan görmek arkadaşa ya da bir tanıdığa işaret eder.

Rüyada Tavşan Sevdiğini Görmek

Rüyada tavşanın kafasını okşadığını ya da onu kucağına alarak sevdiğini gören kişi bir tanıdığına, yakınına, arkadaşına ya da akrabasına bir konuda destek olacak ve yapmak istediği şeyi gerçekleştirebilmesi için ona arka çıkacak demektir.

Rüyada Tavşan Yahnisi Görmek

Şansının açılmasıyla beraber, rüya sahibinin bugüne kadar ertelediği yatırımları hayata geçirmek isteyeceğine, eksik bulduğu yönlerini geliştireceğine, dar gelirli olanların rahatlayacaklarına ve ellerine geçecek paranın bereketli olacağına yorulur. Kalabalık bir ortamda tavşan yahnisi yediğini görmek, evde mutluluk içinde olmaya, aile üyelerinin başarı elde edeceklerine tabir edilir. Her şeyin yoluna gireceğine, artık sorunlarla uğraşmak zorunda kalmadan, sakin ve huzurlu şekilde yaşamı devam ettirmeye işarettir.

Rüyada Tavşan Etinden Yemek Yapmak

Yeni eşyalar almak, bayanlar için altın bir takı almak ya da eşi tarafından hediye edilmek demektir. Kişilerin dış görünüşlerinin de yaşadıkları hayatın huzurundan etkileneceğini, bu dönemde herkes tarafından beğeni kazanılacağını tabir eder. Özel yaşamın her türlü sıkıntıdan arınmış şekilde yoluna gireceğini bildiren rüya, eşler arasındaki çekişmenin son bulacağını, eskisi gibi romantik anların daha da çok yaşanacağını bildirir.

Rüyada Tavşan Bacağı Görmek

İyi bir şans elde edecek olmanın, hasta insanlar için daha iyi hissetmenin ve yataktan kalkıp, normal hayatlarına döneceklerinin işaretidir. Tavşan ayağı nazardan korunacak olmayı da bildirir. Aynı zamanda aileden birinin bir ayıbına şahit olmak veya bir sırrını öğrenmek anlamına da gelir.

Rüyada Tavşan Avlamak

Rızkının peşinden koşan rüya sahibinin, atacağı her adımı önceden düşüneceğini, şartlara göre tavır almak yerine, doğrularına ve inancına sahip çıkacak şekilde davranacağına alamet eder. Tavşan avlamak kendi şansını ele geçirmek, kimseden bir şey istemeden, nasibini en helal yollardan kazanmak demektir. Güzel bir fırsatın, kişiyi biraz daha rahat yaşatacak şansın açıldığını ifade eder.

Rüyada Tavşan Yakalayıp Azad Etmek

Kendisine yapılan bir yanlışın, söylenen kötü bir sözün üzerine, kişinin büyük bir olgunluk göstereceğini, karşısındaki kişiye karşılık vermek veya onu rencide etmek yerine, alçak gönüllü davranarak, bu kimseleri affedeceğine tabir edilir.

Rüyada Evde Tavşan Beslemek

Evli ve çocuklu kişiler için, kontrol etmekte, söz geçirmekte zorlandıkları evlatlarının ergenlik dönemlerinde kişiyi zorlayacaklarına yorumlanır. Evinde birden fazla tavşan beslediğini gören kişilerin en az iki çocuğu olacak demektir. Aşırı hareketli bir hayatın kişiyi çok fazla yoracağına, her şeye yetişmek isteyen rüya sahibinin programsız hareket etmesi halinde sonucun hayal kırıklığı olacağını tabir eder.

Rüyada Beyaz Tavşan Görmek

Çok güzel bir kısmet manasına gelir ve bekar biri bu rüyayı görürse, herkesin ağzını açık bırakacak özelliklere sahip, zengin ve aynı zamanda saygın biriyle tanışır. Görkemli bir düğünle dünya evine girmeye, sıkıntısız, tasasız bir hayat sürmeye, hastalıktan ırak, ağız tadının yerinde olacağı günlere alamettir. Muradına ermek demek olduğu gibi, aşk evliliği yapmak manasına da gelir.

Rüyada Gri Tavşan Görmek

Kişinin karakterini oluşturduğu veya karakterinde önemli değişikliklerin söz konusu olduğu bir döneme vurgu yapar. Yaşanacak her türlü olayın kişinin bakış açısını değiştireceğine, karşılaşacağı olumsuzlukları ve sıkıntıları kendisinden beklenmeyen bir olgunlukla karşılayacağını, yaşça kendisinden küçük kimselere doğru yolu gösterecek konuşmalar ve eylemler yapacağını ifade eder. Gri tavşan iş değişikliğine de işaret eder.

Rüyada Siyah Tavşan Görmek

Haneye nazar değeceğine, kişinin nasibinde, kazancında gözü olan kimselere, bekar kişiler için huysuz biriyle ilişki yaşamaya ve sürekli kavgalarla dolu bir sürece girilmesine alamettir. Kıskanç ve kişiye saygısız davranan bir eşe sahip olmaya da yorumlanan rüya, psikolojik açıdan kişiyi yıpratacak durumların hasıl olacağına tabir edilir. Şansın ve kısmetlerin kesilmesi, geçinmekte zorluk yaşamak anlamına da gelir.

Rüyada Tavşan Dişli Birini Görmek

Kişiye laf söyleyen, huzurunu kaçıran bir arkadaşın varlığını işaret ettiği gibi, kendi sıkıntısını sevdiği ve güvendiği biriyle paylaşan rüya sahibinin, daha sonra konuştuğu her şeyi başkalarından duyarak üzüntü yaşayacağına tabir edilir.

Rüyada Tavşan Kuyruğu Görmek

Hayat boyunca sürecek bir şans elde etmeye tabir edilir. Rüya gibi bir hayat yaşayacak olan kişinin eşiyle mutlu olacağına, çocuklarının hayırlı ve vefalı kişiler olacağına, para sıkıntısı olmadan, istediği her şeyi kısa zamanda elde edeceğine yorumlanır. Tavşan kuyruğu sınavlardan başarıyla geçmek, iş görüşmelerinde herkesi etkilemek ve iyi şartlarda yaşayacak bir kariyere sahip olmak anlamına da gelir.

Rüyada Tavşan Kürkü Görmek

Maddi koşulları iyileşen kişinin lüks bir yaşama adım atacağına, evinde ve işinde yardımcıları olacağına, elinin sıcak sudan soğuk suya değmeyeceğine alamettir.

Rüyada Tavşana Havuç Vermek

Bir iyilik isteyen kişiyi geri çevirmek ve sonra buna üzülmek anlamındadır. Farklı yorumlar da söz konusudur. Tavşana havuç vermek, dikkatsiz davranışlar sergileyerek ve kendisine yapılan eleştirileri önemsemeyip, hatalı davranışları sürdürmek yüzünden, kişiye düşmanlık besleyenlerin ağzına laf vermek manasına da gelir.

Rüyada Tavşan Yavrusu Görmek

Umudu yeşertecek, kişiyi içinde bulunduğu belirsiz durumdan çıkaracak ani ve güzel gelişmeleri bildirir. Harekete geçilmesine neden olacak müjdeli haberler anlamına da gelen rüya, ele geçecek küçük bir paranın çok fazla sorunu çözmese de, iyi geleceğini, kişinin moralini yükselteceğini bildirir.

Rüyada Tavşan Satın Almak

Yatırım amaçlı, daha sonra satmak üzere alınan bir tarla ya da arsaya alamettir. Kişinin elindeki parayı çarçur olmadan bir yatırıma dönüştürmek isteyeceğinin işaretidir.

Rüyada Tavşan Satmak

Hızlı bir yükseliş yaşayacak olan rüya sahibinin tecrübelerini başkalarıyla da paylaşarak, pek çok hayır duası alacağını belirtir.

Rüyada Tavşan Kulağı Görmek

Tavşan kulağı etrafta dolaşan pek çok olumsuz lafa, söze işarettir. Kişinin zaman zaman moralini bozacak konuşmalar yapmasını da tabir eder.

Rüyada Tavşan Pisliği Görmek

İz bırakmak, kendinden sonraki neslin işine yarayacak projeler geliştirmek demektir. Rüya sahibinin mevki ve şan, şöhret edindiğinde zaman zaman hoşa gitmeyecek, abartılı sevinçler yaşayacağını da delalet eder.

Rüyada Elini Tavşan Isırması

Kan görüldüyse bir işin araya giren üçüncü kişiler yüzünden bozulacağını, ilişkisi olanların çevrelerindeki söylentilere çok fazla kulak asacakları için tartışma yaşayacaklarını tabir eder.

Rüyada Tavşandan Kaçmak

İleriyi göremediği için kaçıracağı büyük bir fırsat yüzünden morali bozulacak ve sonrasında kendine kızacak olan rüya sahibinin, akıl karışıklığı yaşayacağını bildirir.

Rüyada Tavşan Kanı Görmek

Hayra alamet olmadığı gibi, kişinin başarısını engellemek için kötülük yapmayı planlayan düşmanların varlığına yorumlanır.

Rüyada Kahverengi Tavşan Görmek

Vicdanıyla hareket eden, kendisi dışındaki insanların mutluluğu için de çaba harcayan rüya sahibinin hem sevap kazandığını, hem de Allah katında çok makbul biri olduğuna tabir edilir.

Rüyada Yavru Tavşan Öldürmek

Günah sayılan davranışlarda bulunmak, hak yemek, kendine ait olmayan bir malı gasp etmek suretiyle başkalarının gözyaşlarına neden olmak demektir.

Rüyada Yavru Tavşan Yemek

Nasibi ve rızkı bol olduğu halde, gözü dışarda olan, başkalarının mallarını ele geçirmek isteyen, her zaman daha fazlasını arzu eden kişinin açgözlülüğünün başına bela açacağını delalet eder.

Rüyada Silahla Tavşan Vurmak

Rakiplerini saf dışı bırakmak için çabalayan rüya sahibine gelecek bir dost yardımını bildirir. Bir süredir haber alınamayan sevilen biriyle telefonda görüşmek anlamına da gelir.

Rüyada Tavşan Yavrusu Emzirmek

Korkan, endişeler içinde olan birine psikolojik olarak destek vermek, bu kişinin hayata tutunması için ona kucak açmak, iş yerinde yoksul insanlara ekmek vererek büyük sevap kazanmak demektir.

Rüyada Tavşan Görmenin Psikolojik Yorumu

Sabırsızlığın ve aceleciliğin ifadesidir. Kişinin nefsine henüz hükmedemediğini, kendisini dizginleyemediği istekleri olduğunu, bazen iyi gelişmeleri de bu sabırsız yaklaşımıyla olumsuz hale getirdiğini bildirir. Tavşan görmek, çok hızlı bir yükseliş ve ardından düşüş yaşayan kimselerin umutsuzluklarını, yaşadıkları büyük hayal kırıklığını da simgeler.


Bu sayfayı sevdiklerinle paylaşarak bize destek olmak ister misin?

TwetlePaylaşPinterestRedditTumblrLinkedin

Rüyada Tavşan Görmek ile ilgili yorum yap
Copyright © Rüya Tabirleri - 2019