Rüya Tabirleri

Ana sayfa » » Rüyada Okulda Olmak

Rüyada Okulda Olmak

Rüyada okulda olmak, yaşanılanlardan elde edilecek tecrübeyi kişinin geleceğini inşa etmekte kullanacağını ve olumsuz olaylara dahi bir şeyler öğreneceği şekilde bakılmasından dolayı asla yılgınlığa kapılmadan yaşayacağını işaret eder. Eğitim sürecini hayat boyu sürdüren, özellikle akademik kariyer yapma planları yapan kimselerin, bilime olan inançlarını, kültürel olaylara duyduğu ilgiyi de tabir eder. Soylu bir aile oluşturmak, toplumsal olaylarda söz sahibi olmak ve pek çok kimseye liderlik yapacak vasıflara sahip olmak, yapılan işte ehil hale gelmek anlamına da gelir. Nostaljik bir ruh haline sahip olan rüya sahibinin dostlarına ve geçmişine sahip çıktığına, manevi değerlerinin farkında olarak, her zaman kendisini mutlu edecek ortamlarda bulunacağının da alametidir.

Rüyada İlk Okulda Olmak

Yabancı dil eğitimi almak için yurt dışına gitmeye, eğitim hayatına ara verenlerin yeniden başlamasına, eski çocukluk arkadaşları ile görüşmeye, bir araya gelip neşeli sohbetler edip, eskiyi yad etmeye işaret eder. İlkokulda olduğunu görenler ailelerine kavuşur, gurbete gidenler de geri döner. Mesafelerin kısalacağı, yaşamla ilgili önemli kararların alınıp, dönüm noktalarında durulacağı bir yaşamı, tercih yapmak zorunda kalmayı da alamet eder. Kişinin yararına olacak bir haber sayesinde sevinç duymasına da yorumlanır.

Rüyada Yabancı Bir Okulda Olmak

Kişinin tam olarak yetkin olmadığı bir konuda girişimde bulunup hayal kırıklığı yaşamasına, erken adım atmaya ve şartların henüz olgunlaşmamış olduğunu bilerek inat etmeye, maddi kayıplara neden olacak hareketler sonunda pişman olmaya işarettir. Yabancılık çekilecek bir memlekette bulunmaya veya kişinin geçici olarak ev değişikliği yapmak zorunda kalmasına da işaret eder.

Rüyada Okulda Olmanın Psikolojik Yorumu

Eğitimli biri olmak için uğraş verildiğini ve kendisini ayrıcalıklı kılacak bilgilere sahip olmak, daha kültürlü bir birey olarak toplum hayatına karışmak, özellikle geçmişe takılarak yaşamak anlamına gelir. Kişinin modern yaşamdan ziyade daha geleneksel bir hayat sürerek mutlu olduğunun da sembolüdür.


Bu sayfayı sevdiklerinle paylaşarak bize destek olmak ister misin?

TwetlePaylaşPinterestRedditTumblrLinkedin

Rüyada Okulda Olmak ile ilgili yorum yap
Copyright © Rüya Tabirleri - 2019