Rüya Tabirleri

Ana sayfa » » Rüyada Merdiven Çıkmak

Rüyada Merdiven Çıkmak

Rüyada merdiven çıkmak, rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok iyi ve başarılı projelere ve çalışmalara imza atacağına, bu sayede çok saygın bir kişi olarak yüksek bir mevkiye terfi edeceğine ve insanlar tarafından çok takdir edileceğine delalet edilir. Aynı zamanda, iş hayatında yaşanan sıkıntıların en kısa sürede ortadan kalkacağına işaret edilir.

Rüyada merdiven çıktığını gören kişinin, çok büyük başarılar kazanacağına yorulur.

Rüyada Merdiven İnmek

Rüyada merdiven inmek, iş hayatında ve sosyal hayatta ortaya çıkacak sorunlardan ötürü çok büyük üzüntü duymaya ve yaşanan sıkıntılardan ötürü iş hayatında bulunulan mevkiyi kaybetmeye alamet edilir. Aynı zamanda, yapılan hatalardan ve izlenen yanlış yoldan ötürü çok büyük fırsatların kaçacağına delalet edilir.

Rüyada Merdiven Çıkmak ve İnmek

Rüyada merdiven çıkmak ve inmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatındaki yetenekleri ve deneyimleri sayesinde büyük başarılara imza atıp çok iyi yerlere geleceğine ancak daha sonra yaşanacak sorunlardan ve sıkıntılardan ötürü bulunduğu mevkiyi ve hata çalıştığı işi bile kaybedeceğine yorulur.

Rüyada Mermer Merdivenden Çıkmak

Rüyada mermer merdivenden çıkmak, rüya sahibinin, insanların düştükleri kötü durumlara aldırış etmediğine ve sorunlarını umursamadığına alamet edilir. İnsanlar konusunda daha duyarlı ve saygılı olunması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Basamak Çıkmak

Rüyada basamak çıkmak, rüyayı gören kişinin, bir iş bulup dağınık bir şekilde yaşadığı hayatını toparlamasına, kendisine uygun bir ev ve eş bulup dünyaevine girmesine ve hayatını normal insanlar gibi yaşayıp gitmesine tabir eder.

Rüyada Dar Merdivenden Çıkmak

Rüyada dar merdivenden çıkmak, rüya sahibinin, amaçlarına ve hayallerine çok zorlu ve meşakkatli bir yoldan geçerek ve çok çile çekerek ulaşabileceğine ve bu sayede kazandıklarının kadrini ve kıymetini bileceğine delalet eder.

Rüyada Yürüyen Merdivenden Çıkmak

Çok hayırlı bir haber almak ve yola çıkmak, gidilen yerden kısmetle dönmek demektir. Kişiye güzel bir hayatın başlangıcında olduğunu haber veren rüya her işin hızla hallolacağı bu dönemde sıkıntıların geride kalacağını, eski hayatını bırakıp geleceğe odaklanacak rüya sahibinin talihin de yardımıyla zengin, başarılı ve kariyer konusunda şanslı bir yaşama adım atacağını bildirir. Şansızlıkların, engellerin olmadığı, isteklerin anında gerçek olacağı rüya gibi bir hayata ve iyi gelir elde edilen güzel bir iş sahibi olunacağını da işaret eder.

Rüyada Yürüyen Merdivenden İnmek

Bir işten vazgeçmek zorunda kalınacağını veya kişinin çok radikal bir karar alarak hayatını çok farklı bir şekilde yaşamaya başlayacağını ifade eder. Bazı durumlarda emin olunmayan bir işte ani yükselişler ve kazançlar elde edilse de, kısa süre sonra işlerin ters gideceğine, temelin sağlam olmamasından kaynaklı sorunlar yaşanacağına tabir edilir.

Rüyada Merdiven İnşa Etmek

Kendi işinin başına geçmek yahut kendine iş kurmak, başkalarına ekmek kapısı açmak anlamlarına gelen rüya gençler için öğretmenlik mesleğinde başarılı olacaklarına, pek çok kişinin hayatında olumlu katkılarda bulunacakları gibi, hayır dolu işler yapacaklarına alamet eder.

Rüyada Ev Merdivenlerini Çıkmak

Hanedeki herkesin kendi mesleğini eline alacağını, iletişim sorunu olmadan yaşanacağını bildirirken, birinci derecedeki yakınlardan gelen iyi haberlerle mutlu olmak manasındadır. Ev merdivenlerini çıkan kişiler iş hayatlarında olduğu kadar, özel hayatlarında da başarılı ve huzurlu olurlar. İstedikleri gibi bir yaşama kavuşan kişilerin gelecekte de bu düzenlerinin devam edeceğini, tabiri yerindeyse ayaklarına taş değmeden yollarına devam edeceklerini ifade eder.

Rüyada Merdivenden Düşmek

Hayra yorulmayan, başa gelecek aksilikleri ve sıkıntıları bildiren rüyalardandır. Düşünmeden, tartmadan, koşulları iyi analiz etmeden girişilen işlerden zararlı çıkmak, beklentilerin gerçekleşmemesi nedeniyle hem mahcup hissetmek, hem de hayal kırıklığına uğramak anlamındadır.

Rüyada Merdiven Çıkarken Yorulmak

Aşırı yoğun geçen çalışma günlerinin ardından kişinin bir müddet kendisine ve sevdiklerine zaman ayırmak için tatil planı yapacağını, şehir dışına çıkacağını veya yerleşmek isteyeceğini bildirir. Mesleki olarak zirveye giden yolda çeşitli sorunlarla baş etmek zorunda kalan rüya sahibinin inancını yitirmeden yoluna devam ettiğini ancak kendisini yorgun hissettiği için çalışmalara bir süre ara vermek isteyeceğini delalet eder.

Rüyada Merdivenlerden Atlayarak İnmek

Bir yanlıştan hızlı şekilde dönmek ve zarardan kurtulmak için acele hareket etmek manasındadır. Rüya sahibinin kandırıldığını yahut başkaları tarafından yanlış yönlendirildiğini anladığı için hemen olaylara müdahale edeceğini, bu dönemde kaybı olsa da minimum seviyede olacağı için pek üzülmeyeceğini ifade eder. Meslek değişim anlamına da gelen rüya, üniversite çağındaki gençlerin okudukları bölümü yarıda kesip başka bir eğitim almak isteyeceklerini, bu durumun aile içinde tartışmalara neden olacağını ifade eder.

Rüyada Ahşap Merdivenden Çıkmak

Rüya sahibinin çok inançlı, kulluk görevlerinin bilincinde biri olduğunu, hiçbir işini aceleye getirmeden yaptığını işaret eder. Allah’ın buyruklarından dışarı çıkmayan kişinin tüm hayatını İslami koşulları gözeterek düzenlediğini, maneviyatının güçlü olduğunu, hala nefsini köreltmek için uğraş verdiğini bildirir. Dünya işleriyle fazla uğraşmadan, yetecek kadar kazanıp şükrederek geçinen kimselerin gerçek mutluluğu Hak yolunda bulacaklarını müjdeler.

Rüyada Demir Merdivenden Çıkmak

Rakiplerle, düşmanlarla dolu bir iş hayatının ortasında kalan rüya sahibinin, kendisine söylenenlere kulak asmadan ve tehditlere boyun eğmeden yoluna devam edeceğini, istediği mevkiye ulaşabilmek için gözü pek davranacağını işaret eder. Demir merdiven kudret sahibi olmanın, saygınlık kazanmanın, iyi mevkilerde olmanın ve zenginliğin alametidir. Herkesin kıskanacağı bir yaşama sahip olmak demektir.

Rüyada İnşaat Merdivenine Tırmanmak

Küçük adımlarla başlanacak bir işten gelecek gelirin de az olacağını ancak bereketinin fazla olmasından dolayı rüya sahibinin yüzünü güldüreceğini bildirir. Taksitle veya kredi ile ev almaya yorumlanan rüya, maddi sorunların henüz bitmediğine ancak yakın zamanda azalmaya başlayacağına, alım gücünün de artacağına haber verir.

Rüyada İtfaiye Merdiveni Görmek

Gelecek üzücü haberlerin, telaş dolu günlerin habercisi olduğu kadar kişinin başına gelmese de, yakınlarının yaşayacağı bir sorundan ötürü etkileneceğini ifade eder. Yakın çevredeki bir olumsuzluğun, felaketin yaratacağı kedere dikkat çeken rüya, kaza veya hastalık nedeniyle aile içinde sıkıntı yaşanacağını bildirir.

Rüyada Merdivenden Kaymak

Eğlenerek çalışılacak bir iş ortamında olan rüya sahibinin hayata dair kaygılarının ortadan kalkacağına, hayatın güzel yanlarının keşfedileceği güzel bir döneme girileceğine yorulur. Bazı durumlarda kişinin iş hayatını değiştirme kararı alacağını, eğitimini aldığı meslekten farklı bir işe girişeceğini de bildirir. Şöhret sahibi kimselerin işlere ara verip, sakin bir hayata yöneleceklerini, hatta işlerini bırakacaklarını da ifade eder.

Rüyada Merdiven Korkuluğu Görmek

Mevcut koşullarda risklerin barındığı konusunda bir uyarıdır ve kişinin her açıdan temkinli olması gerektiğinin altını çizer. Başarının ve şöhretin tadını çıkarırken meydanı boş bırakmak halinde düşmanların, rakiplerin kişinin imkanlarını elinden almaya yönelik bazı yaptırımlarda bulunabileceklerini, iş hayatını korumak için dikkatli olmak gerektiğini delalet eder. Kırık merdiven korkuluğu görmek sert bir düşüş yaşanacağını, güvenilen birinden gelecek zararı ifade eder. Ahşap merdiven korkuluğu ise Allah korkusunu, inancın sağlamlığını gösterir.

Rüyada Merdiven Basamaklarını Saymak

Hedeflere doğru ağır ve emin adımlarla yürüyen rüya sahibinin her beklentisinin karşılığını zamanla alacağını, acele etmemesi halinde ihtişamlı bir hayat sürüleceğini tabir eder. Askerler için terhis günü saymak, evlilik hazırlıklarına başlamak, güzel gelişmeler yaşamak manasına gelir.  Belli bir plan dahilinde hareket eden kimselerin amaçlarına ulaşmakta zorluk çekmeyeceklerini müjdeler.

Rüyada İp Merdiven Görmek

Sözüne güvenilmez, yalancı, başkalarının imkanlarından ve parasından fayda sağlamaya çalışan kişilerle iş yapılacağını ve zararlı çıkılacağını haber verir. Rüya sahibinin yakın zamanda tanıştığı bu kimselere dikkat etmesi ve hemen güvenmemesi halinde zarardan dönebileceğini bildirirken, ortaklıklarda yanılgıların yaşanabileceğini, bazı mal veya para kaybının söz konusu olacağını da işaret eder. İp merdiven kişinin inancına gereken önemi vermediği konusunda da bir hatırlatma olarak görülmelidir.

Rüyada Duvara Merdiven Dayamak

Bir duvarı aşmak için merdiven dayadığını görmek çıkacak bir engelin ifadesidir. Kişinin tek başına mücadele etmesi gereken bu durumun yorucu olacağını ancak istediği sonuca ulaşabileceğini ifade eder. Merdiven uzunsa hedefe ulaşmakta zorluk çekileceğine, kısa ise zahmetsiz gelen bir başarıya yorulur.

Rüyada Merdivenle Ağaca Çıkmak

İsim yapmak, nam salmak, şöhretli biri olmak ve verilen emeklerin, yapılan çalışmaların meyvelerini almak demektir. Daha iyi yaşam koşullarına sahip olmak için varını yoğunu ortaya koyan ve gece gündüz çalışan rüya sahibinin artık refah içinde olacağına, eskisi gibi çalışmadan da hayat standardını devam ettirebileceğine tabir edilir. Tarla veya arsa gibi bir mülkün miras kalacağına da yorumlanır.

Rüyada Taş Merdiven Görmek

Kişinin nereden geldiğini unutacağına ve bir anda şöhret sahibi olmasıyla gücünü olumsuz yönde kullanacağına, çevresindeki kişilere sert tutumlar sergileyeceğine alamettir. Zenginleşmenin, varlık içinde olmanın yaratacağı sarhoşluğun ilerleyen zamanlarda olumsuz yansımalara neden olacağını da delalet eder.

Rüyada Merdivenden Çıkan Kişiler Görmek

Rüya sahibinin kendisine örnek alacağı iş adamlarının, bilim insanlarının varlığına dikkat çeker ve bu kimselerin yolundan yürüyerek kendi geleceğini çizmeye yorumlanır. Aklını kullanan ve çok çalışan kişilerin imrendikleri hayatlara kavuşmalarında hiçbir engel olmayacağını, başarının yakın olduğunu da tabir eder.

Rüyada Merdiven Çıkmanın Psikolojik Yorumu

Çalışmaktan şikayet etmeyen, işkolik olarak nitelenebilecek kişilerin kendilerine koydukları hedefe göre hareket ettiklerini ve başarıya ulaşmak için her yolu denediklerini ifade eder. Genellikle hayatını bir amaca vakfeden kişilerin idealist yaklaşımlarının ifadesidir. Bu rüya kişinin önceliğinde hayallerinin, isteklerinin, ideallerinin olduğunu, özel hayatın geri planda tutulduğunu da gösterir.


Bu sayfayı sevdiklerinle paylaşarak bize destek olmak ister misin?

TwetlePaylaşPinterestRedditTumblrLinkedin

Rüyada Merdiven Çıkmak ile ilgili yorum yap
Copyright © Rüya Tabirleri - 2019