Rüya Tabirleri

Ana sayfa » » Rüyada Kuranı Kerim Okumak

Rüyada Kuranı Kerim Okumak

Rüyada Kuranı Kerim okumak, daima hayırlı ve güzel bir rüya olarak görülür. Rüyasında Kuran’dan bir ayet okuyan kişi hastalıklarına şifa bulur ve gönül dertlerinden kurtulur. Bu rüya aynı zamanda dünyevi sıkıntıların feraha ulaşması anlamındadır. Aynı zamanda bu rüya kişinin daima doğru sözlü olduğunun göstergesidir. Rahmet ayetleri kişiye Allah tarafından inecek bir rahmete ve günahların affına delaletken; azap ayetleri ise günahlara tövbe için yapılan bir uyarıdır. Kuran’ın tamamını okuyan kişinin ömrü hayırlı ve güzel olur; aynı zamanda sonu da güzel bir şekilde gerçekleşir, ahireti aydınlıktır ve kendisine birçok nimet ulaşır.

Rüyada Kuran’ı Hatmetmek

Rüyada Kuran’ı hatmeden kişi ne isteği ve arzusu varsa hepsine kavuşur. Bu rüya gören kişinin elde edeceği kazanca, maddi manevi güzelliklere ve sorunlardan kurtulup rahatlamasına delalet eder. Rüyada hatim etmek aynı zamanda şifa bulmaya, her türlü sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Rüyasında Kuran’ın yarısını okumak ömrün yarısına gelmeye işarettir. Rüyada Kuran’ı hatmeden bir kimse görmek ise, ahlaklı ve manevi anlamda derecesi yüksek bir kişi ile karşılaşmaya, onunla dost olmaya ve ondan istifade etmeye yorumlanır.

Rüyada Kuran’dan Sureler Okumak

Rüyada Fatiha suresi okumak kişinin elde edeceği rızık ve güzel kazançtır. Bakara suresini okuyan hayırlı bir ilimle meşgul olur ve kendisine uzun bir ömrü verilir. Nisa suresini okumak evlenmeye veya aşık olmaya işarettir. Maide suresi, insanlara yardım etmeyi sevdiğinizi gösterir. Yusuf suresini okumak akrabalardan düşman edinmeye delalete der.

Rüyada Kuranı Kerim Okumanın Psikolojik Tabiri

Rüyasında Kuran okuyan kişi Allah’tan korkan, dini vecibelerini yerine getirmeye çalışan, kalbinde sağlam bir imana sahip, insanlara yardım etmeyi seven, temiz kalpli ve herkes tarafından da sevilen bir kişidir.


Bu sayfayı sevdiklerinle paylaşarak bize destek olmak ister misin?

TwetlePaylaşPinterestRedditTumblrLinkedin

Rüyada Kuranı Kerim Okumak ile ilgili yorum yap
Copyright © Rüya Tabirleri - 2019