Rüya Tabirleri

Ana sayfa » » Rüyada Elin Kesilmesi

Rüyada Elin Kesilmesi

Rüyada elin kesilmesi, farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bazı âlimlere göre elin kesilmesi, dindeki bozukluğu ve imanın zayıflığını göstermektedir. Bazı tabirciler içinse bu rüya özellikle maddi sıkıntılardan kurtularak durumunu düzeltmeye, dünyevi sıkıntıların bitip rahata ve ferahlığa kavuşmaya delalet eder. Rüyada elinin çaprazlama şekilde kesildiğini gören kişi, imanını kaybeder veya bu rüya gösteriş için yapılan ibadete, kabul olmayan dualara, hırsızlık gibi bir eylemde bulunarak haram mal edinmeye de yorumlanabilmektedir. Rüyada eli ve ayağı kesilen kişi çok büyük bir günah işler ve hemen tövbe etmesi gerekmektedir. Ellerinin bir cellat tarafından kesildiğini gören ise Allah’ın gazabına uğrar. Bu rüya, kişinin yanlış eylemler içinde bulunmasına ve insanlar tarafından tahkir edilmesine de işaret etmektedir.

Rüyada Ellerinin Koptuğunu Görmek

Rüyada eli kopan kimsenin ümit ettiği yerden beklentileri gerçeğe dönüşmez. Bu rüya kişinin zarar etmesine, dünya ve ahiretinin kötü olmasına, günah işleyip tövbe etmesi gerektiğine dair uyarıcı bir rüyadır. Rüyada elinin bilekten koptuğunu gören kişinin maneviyatı bozulur ve rüya sahibi kötü yollara düşer. Aynı zamanda böyle bir rüya haram işlemeye ve haram yemeye, uygun olmayan yollardan para kazanmaya, insanların aldatmaya ve onlardan zorla menfaat elde etmeye de yorumlanmaktadır.

Rüyada Bir Uzvun Kesilmesi

Rüyada hangi uzuv kesilmişse bu rüya ona göre yorumlanmaktadır. Rüyada cinsel organı kesilen kişinin çocuğu olmaz. Bu rüya aynı zamanda aile huzurunun bozulmasına işarettir. Rüyada burnun kesilmesi ise fakirliğe düşmeye işarettir. Rüyasında kulağı kesilen kişi habersiz kalır ve beklediği kişiden istediği haberleri alamayarak başarısız olur.

Rüyada Elin Kesilmesinin Psikolojik Tabiri

Rüyada elin kesilmesi, kişinin yaptığı bir hatadan dolayı duyduğu vicdan azabının bir yansımasıdır. Bu rüyayı gören kişi, pişmanlık duymakta ve bu duygusu böyle bir rüya ile ortaya çıkmaktadır.


Bu sayfayı sevdiklerinle paylaşarak bize destek olmak ister misin?

TwetlePaylaşPinterestRedditTumblrLinkedin

Rüyada Elin Kesilmesi ile ilgili yorum yap
Copyright © Rüya Tabirleri - 2019