Rüya Tabirleri

Ana sayfa » » Rüyada Ayetel Kürsi Okumak

Rüyada Ayetel Kürsi Okumak

Rüyada Ayetel Kürsi okumak, manevi anlamda gerçekleşecek olan bir yolculuğu göstermektedir. Hac, umre ziyaretleri, çeşitli kutsal yerlerin ziyaret edilmesi bunlara örnek olarak verilmeye uygundur. Ev ile ilgili olarak yaşanacak olan güzel gelişmeler de bu rüyanın getirdiği sonuçlar olacaktır. Ev almak, yatırım yapmak gibi olaylar, maddi açıdan da iyi bir döneme işaret olarak yorumlanmaktadır. Bunların dışında, müjdeli bir haberin alınacak olmasına da delalettir. Bu müjdeli haberin uzun süredir beklenen bir konuda olacağını söylemek mümkün.

Rüyada Cin Görüp Ayetel Kürsi Okumak

Rüya hakkında, hayatınızdaki huzursuzlukların sona erecek olduğu yorumu yapılmaktadır. Bu huzursuzluklar, değişik konularda meydana geliyor olabilir. Bu rüyanın işaret ettiği de bundan sonra o huzursuzluk kaynağının kuruyacak olduğudur. Rüyanızda korkmuş ya da rahatsız olmuş da olsanız, sonuçları açısından ferah bir rüya olduğunu bilmelisiniz. Hayrını zamanla göstermesi beklenen bu rüya, hem size hem de sevdiklerinize huzur getirecektir.

Rüyada Ayetel Kürsi Okuyarak Uyanmak

Yaşamakta olunan özlem durumu, sona erecektir. Yalnızca bir kişiye karşı duyulan özlem durumu değil, genel olarak bir hasretten bahsedilebilir. Bir yere karşı duyulan özlem de buna örnektir.

Rüyada Ayetel Kürsi Okuyamamak

Bu rüya ile ilgili olarak, gerçeğin gizlenmesine delalet olduğu yorumunu yapmak mümkündür. Gizlenen gerçekten haberinizin olması, birçok olayın da beraberinde yaşanmasına neden olacaktır. Çeşitli ayrılıklar, yeni kararlar gündeme gelecektir. Bu açıdan, önemli bir değişimi de tetikleyen rüyalardan sayılmaktadır.

Rüyada Ayetel Kürsi ve Fatiha Okumak

İki farklı konuda bir kısmete kavuşmak olarak değerlendirilmektedir. Bu kısmetlerin genel olduğu ve bir duruma özel olmadığı bilinmelidir. Yani, sadece maddi açıdan düşünülmemesi gereken rüyadır. Burada hem maddi açıdan bir kısmetten hem de manevi açıdan bir kısmetten bahsedilmektedir.

Rüyada Ayetel Kürsi Yazmak

Yaşam zorluklarının, sancılarının, çaresizliklerinin, çıkmazlarının ve sıkıntılarının geçeceğine bunun için biraz daha sebat etmek ve inanmak gerektiğine işaret eder. Rüyada karanlıkta ayetel kürsi yazmaya çalıştığını görmek, her ne olursa olsun çaresini Allah’ta aramaya, ona sığınmaya, ondan medet ummaya ve bu tavrını hep sürdürmek demektir.  Rüyada camide ayetel kürsi yazdığını görmek, başarıya, sevince ve mutluluğa, rüyada suya ayetel kürsi yazmaya çalıştığını görmek de kişinin Allah aşkının büyüklüğü sayesinde onun yolunda yapamayacağı hiç bir şey olmadığına yorulur.

Rüyada Ayetel Kürsi Okuduğunu Duymak

Rüyayı gören kişinin hayatında büyük, olumlu ve hayırlı yönde değişime vesile olacak bir gelişmenin yaşanmasına ya da kendisine bu nitelikte bir haber verilmesine alamet eder. Rüyada ayetel kürsiyi ezberden ve hatasız okuduğunu duymak, her anlamda muradını almak ve yaşamdan yana ağız tadına ulaşmak demektir. Rüyada ayetel kürsiyi yanlış ya da eksik okuduğunu duymak bir girişimden dolayı ya hevesini yitirmek ya da hevesinin kursağında kalması anlamına gelir.

Rüyada Besmele Çekmek

Olgun, anlayışlı, bilge, yüce ve muhterem bir insan olmaya, insanları alttan almayı, idare etmeyi ve onlara karşı sabırlı davranmayı bilmeye delalet eder. Rüyada korkudan besmele çektiğini görmek, esenlik ve kolaylık bulmaktır. Rüyada ibadet sırasında besleme çektiğini görmek, Allah’tan gelen acı tatlı her şeyi kabullenmek, boyun eğmek ve kader bilmek demektir.

Rüyada Felak Nas Okumak

Zeka ve üstün yetenek gerektiren konularda başarı göstermeye, herkesin önüne geçmeye bu sayede nitelik kazanarak çok başarılı olmaya yorulur. Rüyada yatmadan önce felak nas okuduğunu görmek, rüya sahibinin yarınlara dair hep hayaller ve umutlar taşıdığına bunları hiç kaybetmediğine alamet eder. Rüyada cemaat içinde felak nas okumak makam edinmek ve büyük bir itibar kazanmaktır.

Rüyada İhlas Suresini Okumak

Rüya sahibinin araştırmacı ve girişimci kişiliği sayesinde niyetlendiği her işi alnının akıyla gerçekleştirmeyi başardığına, iş ve para kaybı yaşamadığına, kendisi adına doğru olmayacak işlerden de geri durduğuna yorulur. Rüyada ölü için ihlas suresi okuduğunu ve mezarın başındakilerin kendisini dinlediğini görmek, sözü geçen ve otoritesi kabul edilen kimse olmaya delalet eder. Rüyada ihlas suresini okumak isteyip de bunun kendisine nasip olmadığını görmek, elde edilenin azlığının sebebinin kişide olduğuna bu nedenle gayretinin ve özverisinin artması gerektiğine yorulur.

Rüyada Şeytan Görmek

Nefis anlamına gelir. Elini, dili ve belini kötülüğe bulaştırmak isteyenin yine kişinin kendi nefsi olduğuna ve ona uyması durumunda cenabı hakkın katındaki rütbesini yitirebileceğine bu nedenle nefsine yenik düşmekten kaçınması gerektiğine alamet eder. Rüyada şeytan görüp onu kovmayı başardığını görmek, tüm zayıf yönlerinden ve kötü alışkanlıklarından ruhunu arındırmayı bilmeye, rüyada şeytana teslim olduğunu görmek de kendine yenilmek demektir.

Rüyada Sesli Ayetel Kürsi Okumak

Kişinin elde edeceği zaferler ve başarılar sayesinde çevresindekileri kendine hayran bırakacağına yorulur. İnsanlar arasında sivrilmeye ve fark edilmeye vesile olacak kadar özel becerilere sahip olmaktır. Rüyada ayetel kürsiyi ağlayarak sesli okuduğunu görmek, çok büyük bir müjde ile karşılaşılacağına alamet eder. Rüyada ayetel kürsiyi zoraki ve isteksiz şekilde sesli okuduğunu görmek vurdumduymaz şekilde tavır sergilenecek bir olayda çevreden tepki alınacağına delalettir.

Rüyada Birisine Ayetel Kürsi Okumak

Rızıktan ve kazançtan yana nasibini paylaşmak demektir. Çok eli bol olmaya ve ekmeğinin hemen hemen herkesin boğazından geçmesi anlamına gelir. Rüyada birisine evde ayetel kürsi okuduğunu görmek bir kimseye evini açmak, onu başının üstünde ağırlamaktır. Rüyada birisine topluluk içinde ayetel kürsi okuduğunu görmek, örnek davranışlar sergilemek ve toplum tarafından artı puan almaktır.

Rüyada Mezar Başında Ayetel Kürsi Okumak

Rüya sahibinin çevresi için çok faydalı bir insan olduğu anlamına gelir. İnsanlarla dayanışma içinde yaşadığına, ahlaki ve toplumsal değerlere önem verdiği ve onların gelecek nesiller arasından da yaşaması için uğraştığına yorulur. Rüyada mezar başında içinden yani sessizce ayetel kürsi okuduğunu görmek, içinde kötülük olmayan, iyi kalpli, iyi niyetli ve güzel huylu olmaya işaret eder. Rüyada mezar başında sesli ayetel kürsi okuduğunu görmek, özü sözü bir, dürüst ve tabiri caizse gözünü budaktan esirgemeyen karaktere sahip olmak demektir.

Rüyada Şeytan Görmek ve Ayetel Kürsi Okumak

Rüya sahibinin doğruluktan şaşmayan, kötü kimselere uymayan ve Allah tarafından kendisine helal kılınmayan yollara sapmayan kimse olduğuna delalet eder. Rüyada şeytan görmek ve korkudan ayetel kürsi okuyamamak korkularını yenmek için çaba göstermeye ama yine de bu konuda tam cesaret gösterememeye yorulur.

Rüyada 7 Tane Ayetel Kürsi Okumak

Rüyayı gören kişinin eline geçecek çok büyük bir fırsat sayesinde tüm düşlerini gerçekleştirmeyi başaracağına alamet eder. Rüyada 7 tane ayetel kürsi okumaya niyetlenmek fakat bunu başaramadığını görmek, kişinin maddi ve manevi olarak beklenti içinde olduğu bir işte yeterlilik gösteremeyerek amacına eremeyeceğine, rüyada 7 tane ayetel kürsiyi okumak isterken unuttuğunu görmek, umduğunun tam aksi ile karşılaşmaya mutsuz, çaresiz ve aciz olmaya yorulur.

Rüyada Bağırarak Ayetel Kürsi Okumak

Rüya sahibinin kişisel kazanımlarını herkesin ama en çok da rakiplerinin, düşmanlarının ya da onu sevmediği için yükselmesini istemeyen kişilerin duymasını ve görmesini istediği anlamına gelir. Rüyada ayetel kürsiyi hem bağırarak hem de sonuna kadar okuduğunu başardığını görmek, çevre, güç ve para sahibi olmaya alamettir.

Rüyada Deprem Anında Ayetel Kürsi Okumak

Yerli yerinde davranmaya ve en kötü zamanlarda bile inancını yitirmemeye işaret eder. Bir diğer yandan da kişinin daha sıklıkla yerine getirmesi gerektiği şeyleri biraz aksattığı anlamına gelir. Rüyada deprem anında ayetel kürsi okumak isteyip de okuyamadığını görmek, kendini zor anlarda sahipsizmiş gibi hissetmeye ve duygusal olarak zayıf olmaya delalet eder.

Rüyada Şeytana Ayetel Kürsi Okumak

Düşmanını dost eylemek ve ondan medet ummak fakat tersine en büyük darbeyi ondan yemektir. Kendisi için emek verilen ve özveride bulunulan bir kimse ile çıkılan yolda onun tarafından yalnız bırakılmaya ve onun yüzünden kötü şeyler yaşamaya maruz kalmaya işaret eder. Rüyada şeytana zorla ve isteksiz şekilde ayetel kürsi okuduğunu görmek, tövbenin kabul olması anlamına gelir. Rüyada şeytana bilmeden ayetel kürsi okuduğunu görmek, kişinin iyi niyetinin su istimal edecek bazı art niyetli kimselerin varlığına yorulur.

Rüyada Ayetel Kürsi Okumanın Psikolojik Yorumu

Maneviyatın birey için ne denli değerli ve gerekli olduğunu ifade eden bir rüya türüdür. Manevi olarak zengin olmak insana rahat ve lüks bir yaşam sunabilir ve elbette yaşamın idame ettirilmesi için olmazsa olmaz öğelerdendir. Fakat parasal olarak güçsüzlük ne denli zorsa bireyin maneviyatının zayıflığı da aynı oranda onu mutsuz kılar çünkü bilindiği üzere paranın alamayacağı çok büyük değerler vardır ki bunların yeri başka hiçbir şeyle doldurulamaz. Örneğin parayla çok güzel evler, arabalar, yatlar ve katlar alınabilir ama sağlık ya da mutluluk parayla satın alınamaz. İşte bu rüya, kişide maneviyatın önemine vurgu yapar. Dolayısıyla dünyevi şeylerden edinmek birey için ne kadar ihtiyaçsa ruhu besleyecek değerlere sahip olmak da en az o kadar gereklidir.


Bu sayfayı sevdiklerinle paylaşarak bize destek olmak ister misin?

TwetlePaylaşPinterestRedditTumblrLinkedin

Rüyada Ayetel Kürsi Okumak ile ilgili yorumlar

Fatma özgüden bakır: Rüyamda karanlık uçuk virane bir yerde cin ve şeytan olduğunu bildiğim insan kılığında varlıklar vardı korkmuyordum ama felak nas okudum insan kılığındaki şeytan okuma sus diyordu çantamda küçük Kuranı Kerim vardı çıkarma sakın diyordu bende çıkardım ona doğru ve okumaya devam ettim ve yok oldular.

Rüyada Ayetel Kürsi Okumak ile ilgili yorum yap
Copyright © Rüya Tabirleri - 2019